Lokala gruppledarutbildningar

Karolinska institutet arrangerar inte gruppledarutbildningar i ABC eller Komet, men om du är intresserad av att gå en gruppledarutbildning finns det möjlighet att kontakta utbildade instruktörer runt om i landet. I listan nedan finns lokala instruktörer för ABC och Komet som har utbildats av Karolinska institutet. Listan är dock inte komplett, eftersom det finns Instruktörer i ABC som tidigare utbildats av PLUS (se www.allabarnicentrum.se). Om du är instruktör och inte vill stå med på denna lista kan du kontakta livia.van.leuven@stud.ki.se.

denna länk finns annonser om planerade utbildningar. Även om det inte finns någon (lämplig) utbildning kan det vara värt att kontakta instruktörerna nedan direkt, eftersom många inte annonserar sina utbildningar.

Program Förnamn Efternamn Telefon E-post Ort
ABC Anna Holgersson 0703043937 mantha.kasagianni@botkyrka.se Botkyrka
ABC Annica Jonsson 0704477987 annica.jonsson@gotland.se Gotland
ABC Bengt-Åke Olsson 0733411279 bengt-ake.olsson@lomma.se Lomma
ABC charlotte Du Rietz 0761210081 charlotte.du.rietz@stockholm.se Stockholm
ABC Christer Gulbrandsen 0704889564 christer.gulbrandsen@tyreso.se Tyresö
ABC Christina Strömberg 0732145946 christina.stromberg@sundsvall.se Sundsvall
ABC Elio Bussoli 0704889782 elio.bussoli@tyreso.se Tyresö
ABC Eva Paulsén 0176284218 eva.paulsen@norrtalje.se Norrtälje
ABC Karin Christensson 0703031889 karinafklev@gmail.com Tanumshede
ABC Lars Johansson 0857922353 lars.johansson@sollentuna.se Sollentuna
ABC Frida Moëll 0701836313 frida.moell@botkyrka.se Botkyrka
ABC Karin Hellberg 0725831457 karin.hellberg@solna.se Solna
Komet 12-18 år Krister Svensson 0510771039 krister.svensson@lidkoping.se Lidköping
Komet 12-18 år Sabine Aspholm 0736154730 sabineaspholm@yahoo.se Danderyd
Komet 12-18 år Sara Lindstein 0705777794 sara.lindstein@stat-inst.se Hässleholm
Komet 12-18 år Zbigniew Jankowski 0104537473 zbigniew.jankowski@stat-inst.se Lund
Komet 3-11 år Carol Örnborg 0702437695 carol.ornborg@regionostergotland.se Norrköping
Komet 3-11 år Christel Hedenskog 0734422884 christel.hedenskog@trelleborg.se Trelleborg
Komet 3-11 år Gunilla Stridh 0703829399 gunilla.stridh@lidkoping.se Lidköping
Komet 3-11 år Jerry Wallin 0704418607 jerry.wallin@sll.se Stockholm
Komet 3-11 år Therese Fuchs 0851452162 therese.fuchs@sll.se Stockholm
Komet 3-11 år Tomas Olofsson 041627458 Tomas.Olofsson@sjobo.se Sjöboo
Komet 3-11 år Christina Karlsson 0700825720 christina.i.karlsson@vgregion.se Göteborg
Komet 3-11 år Darja Kauristedt 0313439324 darja.kauristedt@vgregion.se Mölnlycke